Kreativni natječaj "EU2ME"

Autor: Matija Buntak, 9. 1. 2019.

U četvrtak 10. siječnja Hrvatska zajednica županija pokreće kreativni natječaj "EU2ME". Na natječaj se mogu javiti svi mladi od 16 do 30 godina koji imaju prebivalište na području Europske unije, a sudionici mogu svoje radove prijaviti  u jedno od sljedeće tri kategorije:

• najbolja fotografija

• najbolji video

• najbolji sastavak

Kreativni natječaj jedna je od aktivnosti europskog projekta CROSSOVER kojemu je cilj potaknuti mlade na promišljanje o političkoj odgovornosti (kroz povećanje participacije na izborima za Europski parlament). Projekt će fokus staviti na razmjenu iskustava između članica s najvećim postotkom izlaska građana na izbore za Europski parlament 2014. godine (Malta, Italija, Danska, Irska i Švedska) te onih s najmanjim postotkom (Češka, Hrvatska, Mađarska, Poljska, Slovenija i Slovačka).

Od mladih očekujemo da svojim radovima odgovore na jedno ili više od sljedećih pitanja:

• Što je to Europska unija?

• Što Europska unija čini za mene?

• Gdje vidim budućnost Europske unije?

• Zašto su mladima važni izbori za Europski parlament?

• Koji su potencijalni izazovi Europske unije?

• Što danas znači biti mladi Europljanin?

• Zašto je moj glas bitan?

Natječaj se otvara u četvrtak 10. siječnja u 00.00 sati, a zatvara se 21. siječnja 2019. godine u 23.59 sati.

Pravila natječaja možete naći u prilogu ove objave (klik na "više").

Izvor: http://hrvzz.hr/novosti/hrvatska_zajednica_zupanija/sutra_pocinje_kreativni_natjecaj_eu2me-35595
Pravila_natjecaja_EU2ME-2.docx (64.49 KB)