preskoči na sadržaj

Osnovna škola Franje Horvata Kiša Lobor

 > Knjižnica  > Lektira

 


KNJIŽEVNA DJELA ZA CJELOVITO ČITANJE 2020./2021.

 

1. RAZRED

 

 

 (rujan/listopad) 

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Crvenkapica / Snjeguljica / Trnoružica

 (studeni)  

2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

(prosinac)

3. Orianne Lallemand: Vuk koji je htio biti druge boje

(siječanj) 

4. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

 (veljača) 

5. Grigor Vitez: Pjesme (Kako živi Antuntun, Paun, A zašto ne bi...)

 (ožujak)

6. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

(travanj)

7. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Kako je Perica postao hrabar

8.  Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka

 (svibanj)

9. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

10. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari

(lipanj)

Djelo po izboru učenika prema književnim djelima za djelomično čitanje

2. RAZRED


1. (listopad) Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Kako je Perica postao hrabar

2. (studeni) Dubravko Horvatić: Stanari u slonu / Željka Horvat-Vukelja: Slikopriče

3. (prosinac) Nada Iveljić: Božićna bajka

4. (siječanj) Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari / Hans Christian Andersen : Carevo novo ruho / Tratinčica

5. (veljača) Karel Čapek: Poštarska bajka

6. (ožujak) Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka

7. (travanj) Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

8.  (svibanj) Stanislav Femenić: Idi pa vidi

9. (svibanj) Djelo po izboru učenika prema književnim djelima za djelomično čitanje

10. (lipanj) Ratko Zvrko: Grga Čvarak (obvezne pjesme: Grga Čvarak, Mrlja na nosu, Nogomet u razredu, Snješko bez nosa)

 

 

3. RAZRED

1. (listopad)  Ivana Brlić-Mažuranič: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

2. (studeni) Ezop: Basne

3. (prosinac) Božidar Prosenjak: Sijač sreće

5. (siječanj) Mato Lovrak: Vlak u snijegu

6. (veljača) Sanja Pilić: Nemam vremena

7. (ožujak) Vladimir Nazor: Bijeli jelen

8.  (travanj) Hrvatske narodne bajke

9. (svibanj) Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

10. Djelo po izboru učenika prema književnim djelima za djelomično čitanje

Hugh Lofting. Pripovijest o doktoru Dolittleu

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova

11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino

13. Hrvatske narodne bajke

14. James M. Barrie: Petar Pan

15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

17. Otfrired Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica

18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža

19. Dragutin Horkić: Čađave zgode

20. Basne (izbor)

5. RAZRED

 

1. (rujan)  Grigor Vitez: Pjesme (dostupno i na portalu e-Lektire)

2. (listopad) Ivan Kušan: Koko u Parizu

3. (studeni)  Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

4. (prosinac) Selma Lagerlöf: Legende o Kristu (dostupno i na portalu e-Lektire)

5. (siječanj) po izboru učenika

6. (veljača) STRIP: Svebor i Plamena ili Zlatka

7. (ožujak)  Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

8. (travanj)  Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

9. (svibanj)  Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje

6. RAZRED

 

1. (rujan) Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

2. (listopad) Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

3. (studeni) Oscar Wilde: Sretni kraljević  (dostupno i na portalu e-Lektire)

4. (prosinac) Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (Kako je Potjeh tražio istinu,  Sunce djever i  Neva Nevičica,

                                                                           Ribar Palunko i njegova žena) (dostupno i na portalu e-Lektire)

5. (siječanj) po izboru učenika​

6. (veljača) Želimir Hercigonja: Tajni leksikon

7. (ožujak) Mark Twain: Kraljević i prosjak (dostupno i na portalu e-Lektire)

8.(travanj) Jadranko Bitenc: Twist na bazenu

9. (svibanj)  Zlatko Krilić: Zabranjena vrata

7. RAZRED

1. (rujan) Vladimir Nazor: Voda (dostupno i na portalu e-Lektire)

2. (listopad) Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

3. (studeni) Dobriša Cesarić: Pjesme

4. (prosinac) Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea

5. (siječanj) po izboru učenika

6. (veljača) Miro Gavran: Zaljubljen do ušiju

7. (ožujak) Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja (dostupno i na portalu e-Lektire)

8. (travanj) Božidar Prosenjak: Divlji konj

9. (svibanj) Hrvoje Hitrec: Smogovci

8. RAZRED

1. (rujan)  Dinko Šimunović: Alkar (dostupno i na portalu e-Lektire)

2. (listopad) Slavko Kolar: Breza (dostupno i na portalu e-Lektire)

3. (studeni)  Đuro Sudeta: Mor (dostupno i na portalu e-Lektire)

4. (prosinac) Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

5. (siječanj)  Anne Frank: Dnevnik Anne Frank (dostupno i na portalu e-Lektire)

6. (veljača)  Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

7. (ožujak) Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale (dostupno i na portalu e-Lektire)

8. (travanj) po izboru učenika

9. (svibanj) Antoine de Saint-Exupery: Mali princ (dostupno i na portalu e-Lektire)

10. (lipanj) Silvija Šesto: Debela ili Tko je ubio Pašteticu? (dostupno i na portalu e-Lektire: Tko je ubio Pašteticu?)

 


CMS za škole logo
Osnovna škola Franje Horvata Kiša Lobor / Trg sv. Ane 28, HR-49253 Lobor / os-fhorvata-kisa-lobor.skole.hr / ured@os-fhorvata-kisa-lobor.skole.hr
preskoči na navigaciju