Područna škola Petrova Gora

Davne 1928. godine u Loboru je odlučeno da će se graditi nova škola u Petrovoj Gori. Jedan od inicijatora gradnje škole bio je seoski književnik, katolički prosvjetitelj i političar Stjepan Ceboci.

Gradnja škole započela je 1928., a završila 1930. godine. Sagrađena je škola i u sklopu nje stanovi namijenjeni djelatnicima škole. Škola je počela s radom 3. siječnja 1930. godine. Prvi školski učitelj bio je Marko Lepoglavec. Školu je 40-ih godina 20. stoljeća pohađalo čak 230 učenika. Zbog smanjenja broja učenika, 1960. godine škola nastavlja rad kao područno odjeljenje osnovne škole u Loboru.

Danas su stanovi namijenjeni djelatnicima škole u Petrovoj Gori prazni. Broj se učenika iz godine u godinu smanjuje.

Sunčica Mikac, 6. r

Fotografije područne škole