POVIJEST KNJIŽNICE

Zaslugom učitelja godine 1946. u Loboru je otvorena Narodna knjižnica. Kasnije, 1.prosinca 1952., otvorene su knjižnica i čitaonica. Sredstva za uređenje knjižnice i čitaonice dala je mjesna poljoprivredna zadruga. Na dobrovoljnoj bazi sakupljeno je nešto knjiga. U prostorijama čitaonice mogle su se pročitati dnevne i ostale novine, te slušati radijske emisije. Danas u Loboru više nema javane knjižnice, no postoji školska knjižnica koja se koristi isključivo za školske potrebe.

ŠKOLSKA KNJIŽNICA

Na policama knjižnice danas stoji 5 500 knjiga. Knjige su raspoređene u dvije kategorije: za djecu i za odrasle. Djeca mogu posuditi: basne, bajke, romane za djecu, igrokaze... Odrasli posuđuju: stručnu literaturu, romane, časopise...

Sve knjige i članovi knjižnice imaju člansku iskaznicu. Knjige se posuđuju na rok od 21 dan. U knjižnici se također mogu posuditi igrani i animirani filmovi. Filmovi su namijenjeni nastavi, stoga ih posuđuju uglavnom profesori.

Melani Bodalec 6.r.