Javni poziv za nabavu udžbenika šk.god. 2024./2025.

Dokumentacija za nabavu udžbenika nalazi se u prilogu ispod teksta.

U sklopu jednostavne nabave udžbenika za šk. god. 2024./2025., odabire se ponuda  ponuditelja UDŽBENIK.HR, Medarska 69, 10 000 Zagreb od dana 15. srpnja 2024. godine.

Odluka o odabiru nalazi se u privitku.

Školska knjižnica Osnovne škole Franje Horvata Kiša Lobor prema podacima spomenice škole postoji još od 1950. godine, to jest od izgradnje nove školske zgrade matične škole u Loboru.

U školskoj knjižnici su od njenog osnutka do danas bili zaposleni učitelji hrvatskog jezika i komparativne književnosti, učitelji razredne nastave, diplomirani knjižničari i magistri bibliotekarstva.

Fond školske knjižnice trenutno broji 5762 sveska od čega 4372 sveska čini učenički fond, a 1166 svezaka čini učiteljski fond školske knjižnice. U knjižničnom fondu knjižnica također ima fond audiovizualne građe koji broji 224 komada te fond dječjih igara koji broji 20 komada. Školska knjižnica ima 1 tekući naslov serijskih publikacija za učenike i 11 naslova za učitelje od čega je redovno pretplaćena također na 1 tekući naslov. Fond također sadrži i zavičajnu zbirku čiji je glavni predstavnik putopisac po kojemu je i škola dobila ime, Franjo Horvat Kiš.

Školska knjižnica trenutno zauzima prostor od 25 metara kvadratnih u kojem je smješten fond knjižnice i prostor čitaonice s pet sjedećih mjesta za korisnike te također dva računala i dva tableta za korisnike. Školska knjižnica opremljena je bežičnim internetom, jednim multifunkcijskim uređajem,  plastifikatorom, rezačem papira, s dvije prijenosne kamere za videokonferencije i osobnim računalom za potrebe knjižničnog poslovanja. Knjižnično poslovanje vodi se kroz program MetelWinn.

Školska knjižnica redovno se svojim radom uključuje u javnu i kultunu djelatnost škole obilježavanjem važnih datuma vezanih uz knjigu i čitanje i javnu djelatnost škole u okviru kojih redovito organizira i vodi školske projekte. Školska knjižnica poticanjem darovitih učenika sudjeluje i na različitim likovno-literarnim natječajima, natjecanjima u poticanju čitanja, a vodi i eTwinning i Erasmus + aktivnosti na razini škole.

Važni datumi i obilježavanja:

Dani Franje Horvata Kiša, Dječji tjedan, Međunarodni mjesec školskih knjižnica, Mjesec hrvatske knjige , Božić, vrijeme Adventa, Noć muzeja, Holokaust, Mjesec hrvatskog jezika, Dan sigurnijeg interneta, Noć knjige, Dani medijske pismenosti, Dan škole.

Natjecanja i natječaji: SFERAkon, Balogijada, Lidrano, Čitanjem do zvijezda, Nacionalni kviz za poticanje čitanja, Europa u mom kraju, Dobro biram - volontiram.

Školski projekti poticanja čitanja: Francek traži čitatelje, Svijet mašte, Lektira na drugačiji način.

Nacionalni i međunarodni projekti poticanja čitanja: Čitanjem do zvijezda za OŠ, Nacionalni kviz za poticanje čitanja, Naša mala knjižnica za OŠ.

Erasmus +, eTwinning i projekti KZŽ i MZO-a:

• P.S. Pokreni solidarnost! - Erasmus + projekt
  • eTwinning projekti: Zelena knjiga, Godina čitanja 2021., 100. dan škole, Rock Your Socks Day, Straight From The Heart.
  • Profesor Baltazar online - projekt KZŽ i ZARA-e
  • Mentalna terapija čitanjem i plesom: Promišljam, stvaram, rastem! - projekt MZO-a za izvannastavne aktivnosti