Projekti

Projekt „Baltazar 5“ – osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno – obrazovnim ustanovama

Projektom Baltazar 5 se u osnovnim i srednjim školama Krapinsko-zagorske županije u razdoblju od šk. god. 2017/2018. do 2021/2022. osigurava potrebna podrška za ukupno 60 učenika s teškoćama u razvoju putem zapošljavanja 60 pomoćnika u nastavi. Partnerski pristup i projektne aktivnosti jačaju uspostavu stručnog i održivog sustava osiguravanja podrške učenicima s teškoćama, što doprinosi ostvarivanju prava na primjereno i inkluzivno obrazovanje, jednake mogućnosti za poboljšanje odgojno-obrazovnog uspjeha, uspješnu socijalizaciju i emocionalno funkcioniranje, osamostaljenje i razvoj vještina. Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. godine.

Našoj školi odobrena su četiri pomoćnika u nastavi koji rade u matičnoj školi.

Projekt „Zalogajček 6“ – osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2021. – 2022.)

Projektom Zalogajček 6 će se u osnovnim školama u Krapinsko-zagorskoj županiji u školskoj godini 2021./2022. osigurati obroci za djecu u riziku od siromaštva. Nositelj projekta je Krapinsko-zagorska županija kao osnivač škola, a u suradnji s Gradom Krapinom i Općinom Stubičke Toplice koje su osnivači škola na svom području. Prijavitelj i partneri zajedničkim pristupom definirali su kriterije po kojima se djeca uključuju u projekt, a projektom će se uključiti 985 učenika.

Uvažavajući broj nastavnih dana u školskoj godini 2021./2022., u pojedinoj školi partneru, tijekom kojih se osigurava školski obrok, ukupno će se tijekom projekta osigurati 173 973 obroka.

Projekt „Profesor Baltazar online“

Udruga Institut za popularizaciju znanosti zajedno s partnerima Krapinsko-zagorskom županijom i Kazalištem tvornica lutaka je u travnju 2021. započela s provedbom projekta pod nazivom „Profesor Baltazar online“, kojega je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projektnog poziva „Umjetnost i kultura online“.

Udruga Institut za popularizaciju znanosti zajedno s partnerima Krapinsko-zagorskom županijom i Kazalištem tvornica lutaka je u travnju 2021. započela s provedbom projekta pod nazivom „Profesor Baltazar online“, kojega je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projektnog poziva „Umjetnost i kultura online“.

Ponosni smo što su učenici trećeg razreda naše Škole, učiteljice Maje Krtak Popović, dobili mogućnost da uz još 9 razreda iz cijele Krapinsko - zagorske županije budu dio ovog projekta. Projektne aktivnosti s trećašima provodi stručna suradnica - pedagoginja Magdalena Dugan.

Ciljevi projekta su razvijanje socijalnih i kreativnih vještina i znanja koja doprinose socijalnom uključivanju djece kroz pristup kulturnim i umjetničkim sadržajima. Svaki polaznik online radionice dobit će poklon i potvrdu za novostečenu vještinu nakon završenog programa.

Kvalitetu projekta, ali i zabavu, garantiraju umjetnici iz Kazališta Tvornica lutaka uključeni u provedbu projekta s bogatim iskustvom na sličnim projektima: Petra Radin (glumica, scenaristica i redateljica, Mario Kovač (akademski dramski umjetnik s dugogodišnjim iskustvom rada kao dramski pedagog u dječjem kazalištu Dubrava) i Martin Šatović (stručnjak za audio-vizualne računalne programe, oblikovanje svjetla, snimanje, montažu i oblikovanje videa).

Na linku niže i web stranicama naše Škole pratite aktivnosti u školama uključenima u projekt: OŠ Bedekovčina (Bedekovčina), OŠ Đure Prejca (Desinić), OŠ Donja Stubica (Donja Stubica), OŠ Đurmanec (Đurmanec), OŠ Viktora Kovačića (Hum na Sutli), OŠ Pavla Štoosa (Kraljevec na Sutli), OŠ Franje Horvata Kiša (Lobor), OŠ Janka Leskovara (Pregrada), OŠ Side Košutić (Radoboj), OŠ Lijepa naša (Tuhelj).