> ednevnik
eDnevnik

e-Dnevnik je web aplikacija za vođenje razredne knjige u elektroničkom obliku. Dakle, nastavnici korištenjem ove aplikacije upisuju sve podatke o razredima i učenicima kojima predaju (npr. ocjene, bilješke, dnevnik rada...).

Učenici i roditelji također mogu koristiti ovu aplikaciju za npr. pregled ocjena, izostanaka, pisanih provjera...

Nastavnici aplikaciji eDnevnik pristupaju preko web adresa:

Učenici i roditelji aplikaciji pristupaju preko web adrese:

Za pristup aplikaciji učenici koriste svoj Carnet (AAI@EduHr) račun kojeg dobivaju od školskog administratora (u našoj školi učitelj informatike). Taj račun se sastoji od korisničkog imena (npr. ivan.ivic@skole.hr) i lozinke.

Roditelji također mogu pristupiti aplikaciji sa svojim podacima, ali samo posredstvom sustava eGrađani. Podatke za prijavu u sustav mogu izvaditi u poslovnicama Financijske agencije (FINA):

​U nastavku se nalaze upute za korištenje aplikacije eDnevnik:

1. upute-nastavnici
  2. upute-razrednici
  3. upute-administratori
  4. upute-učenici i roditelji
  5. letak-roditelji

Sve dodatne informacije možete pronaći na web adresi: www.carnet.hr/e-dnevnik

eDnevnik-dodatno

Vremenska ograničenja u eDnevniku

Autor: Matija Buntak, 3. 7. 2017.

Nastavnik može obrisati unesenu ocjenu unutar 10 minuta.

Unos ocjene moguć je od prvog dana u prethodnom mjesecu do trenutnog datuma. Ocjenu nije moguće unijeti za nedjelju. Razrednik može unijeti ocjene i za više od mjesec dana unatrag koristeći opciju "Višestruki unos".

Brisanje nastavne jedinice i izostanaka moguće je unutar 48 sati.

Administrator e-Dnevnika može u bilo kojem trenutku obrisati uneseni podatak, odnosno nije određeno vremensko ograničenje za brisanje podatka za korisnike koji su administratori.

Unos sata nije vremenski ograničen. Nastavni sati uneseni 14 ili više dana kasnije od datuma održanog sata u pojedinim izvještajima bit će označeni žutom bojom.

Brisanje unesene aktivnosti za produženi boravak moguće je unutar 48 sati. Izmjena aktivnosti koja je već unesena nije vremenski ograničena. Brisanje i izmjenu može napraviti nastavnik koji je istu unio.

E-mail poruka o izostanku učenika se šalje idući dan u 7:30 ujutro.

Podaci prikazani unutar e-Dnevnika za učenike se prikazuju bez vremenskog odstupanja.