Javni poziv za nabavu udžbenika šk.god. 2024./2025.

Dokumentacija za nabavu udžbenika nalazi se u prilogu ispod teksta.

U sklopu jednostavne nabave udžbenika za šk. god. 2024./2025., odabire se ponuda  ponuditelja UDŽBENIK.HR, Medarska 69, 10 000 Zagreb od dana 15. srpnja 2024. godine.

Odluka o odabiru nalazi se u privitku.

“Više cvijeća manje smeća”

Autor: Snježana Radišković, 4. 3. 2011.

Hrvatska turistička zajednica ove je godine u sklopu ekološko-edukativne akcije "Volim Hrvatsku" raspisala natječaj "Više cvijeća manje smeća" na koji se mogu prijaviti dječji vrtići i učenici osnovnih škola.

Za natječaj "Više cvijeća manje smeća" svoj rad izrađuju učenici 4. razreda naše škole. Učenicima u izradi rada svojim savjetima i uputama pomaže njihova razrednica učiteljica Zdenka Jurinić.

Učenici četvrtog razreda svjesni su da treba čuvati okoliš. Objasnili su kako oni doprinose očuvanju prirode:

"Ne bacamo smeće, pokupimo smeće za drugima koji ga bacaju uokolo. Ne zagađujemo vodu, ne kidamo cvijeće."

Odmah su se prisjetili koje cvijeće se osobito ne smije kidati, odnosno zaštićenih biljnih vrsta. U tu su skupinu ubrojili vjesnike proljeća: jaglac, visibabu, šafran i drijemovac poznatiji kao zvončić.

Otkrili su na koji način pomažu svojim roditeljima i bližnjima:

Ivan: "Pomažem saditi cvijeće, nositi otpad, pomažem mami u vrtu."

Matija: "Ja pomažem stricu u voćnjaku. Stric ima veliki voćnjak u kojem raste oko 200 voćaka!"

Dominik: "Pomažem mami u voćnjaku, a i nosim tegle s cvijećem kuda treba."

Ovakvo ponašanje učenici su preuzeli slijedeći primjer svoje razrednice Zdenke, inače velike ljubiteljice prirode i osobito cvijeća. Naravno, i svojih roditelja za koje kažu: "Mama i tata čiste okućnicu, sade cvijeće, kose travu. Smeće odlažu u kontejner, a lišće i slični otpad stavljaju na hrpu i od toga rade kompost."

Razrednica 4. razreda učiteljica Zdenka Jurinić objasnila je što je nju i učenike navelo da se prijave na natječaj "Više cvijeća manje smeća": "Prijavili smo se na natječaj jer pobjednike očekuju lijepe novčane nagrade. Nama bi taj novac dobro došao. Naime, ove se godine održava nastava u prirodi na Šolti. Učenici i ja voljeli bismo otići na Šoltu. Postignemo li dobar rezultat svojim likovnim radom mogli bismo osigurati sredstva za odlazak na nastavu u prirodi. Natječaj završava 21. ožujka i do tada naša dva rada moraju biti gotovi. Još ne znamo koji ćemo rad poslati na natječaj. Radove izrađujemo tehnikom rezanog i trganog kolaža. Predloške za rad donijeli su učenici. Odabrali smo dvije slike iz kalendara: sliku starog mlina i sliku drvene kuće. Umjesto kolaž papira koristimo stare časopise. U njima ima više nijansi različitih boja, a ujedno čuvamo i okoliš, osobito šume, jer iskorištavamo otpad. Radove smo počeli izrađivati sredinom siječnja." Učiteljica Zdenka je dodala: "Ovo je prvi natječaj na koji smo se prijavili, no učenici iz drugih razreda naše škole već su sudjelovali na sličnim natjecanjima."

Učiteljici Zdenki i učenicima 4. razreda želimo da njihov trud bude nagrađen putem na Šoltu!

Natječaj "Više cvijeća manje smeća" možete pogledati i pročitati u privitku.

Natjecaj-VOLIM-HRVATSKU-2011.doc (710.50 KB)