Javni poziv za nabavu udžbenika šk.god. 2024./2025.

Dokumentacija za nabavu udžbenika nalazi se u prilogu ispod teksta.

U sklopu jednostavne nabave udžbenika za šk. god. 2024./2025., odabire se ponuda  ponuditelja UDŽBENIK.HR, Medarska 69, 10 000 Zagreb od dana 15. srpnja 2024. godine.

Odluka o odabiru nalazi se u privitku.

"Jalta, Jalta"

Autor: Draženka Kuzman, 27. 2. 2011.

U srijedu, 23. veljače, nekoliko učenika i profesora OŠ Franje Horvata Kiša posjetili su kazalište "Komedija" i dobro se nasmijali uz poznati i najizvođeniji hrvatski mjuzikl "Jalta, Jalta" skladatelja Alfi Kabilje.

Za odličnu izvedbu svih pjevača i glumaca u mjuziklu, učenici imaju samo pohvale i riječi oduševljenja. Naravno, ono što smo najviše očekivali, bio je veličanstven kraj mjuzikla, pjesma "Neka cijeli ovaj svijet" kojom su nas glumci pozdravili. Na izletu je bilo odlično i svakako bi ga ponovili.

Napisala: Ema Loparić, 8. a

''Jalta, Jalta'' je poznati hrvatski mjuzikl iz 1971. godine. Libreto za mjuzikl je napisao Milan Grgić. Redatelj je Vlado Štefančić, a autor glazbe je poznati Hrvatski skladatelj Alfi Kabiljo. Praizvedba je bila 28. prosinca 1971. godine u Zagrebu.

Radnja mjuzikla odvija se na Jalti, u veljači 1945. godine, za vrijeme održavanja  glasovite konferencije na kojoj su Staljin, Churchill i Roosevelt dijelili svijet. S državnicima su stigla tri njihova sobara: Rus Griša, Englez Stanley i Amerikanac Larry. Oni su zaduženi da čuvaju i zrače rublje šefova triju svjetskih velesila.

Sobari su smješteni u staroj vili Aramovski u kojoj domarka Nina Filipovna vodi brigu da se živi u slozi i prijateljstvu. Međutim, jednako kao i njihovi šefovi, i sobari nemaju jedan u drugog povjerenja. Oni također dijele svijet, i možda bi ga nekako uspjeli "podijeliti", kad ne bi bilo "zelene livade", malog komadića zemaljske kugle koji se nalazi na Antartiku i o kojem šefovi velikih sila ne znaju ništa.

U međuvremenu, generali i delegati koji prisustvuju konferenciji, primjećuju da se s velikom mapom svijeta, koja se nalazi u dvorani za odmor, događaju čudne stvari. Naime, pri dnu te velike karte, tamo gdje je Antartik javlja se nekakva misteriozna zelena mrlja. Generali i delegati su uznemireni…

Kako završava "Jalta, Jalta" saznajte na: