Projekt Baltazar - finalist za nagradu Europske komisije Regiostars 2021

Autor: Tamara Herceg Babić, 5. 10. 2021.

Prenosimo ovim putem informacije od strane KZŽ i Zagorske razvojne agencije o tome kako je projekt Baltazar finalist za nagradu Europske komisije Regiostars 2021 u kategoriji Fair/Pravedna Europa: Njegovanje inkluzije i antidiskriminacija. Dodjelom godišnje nagrade Regiostars u različitim kategorijama Europska komisija nastoji prepoznati primjere dobre prakse u regionalnom razvoju i istaknuti inovativne projekte sufinancirane iz EU fondova koji mogu potaknuti na provedbu sličnih, novih projekata.

Nositelj projekta Baltazar je Krapinsko-zagorska županija, sufinanciran je iz Europskog socijalnog fonda, a njegovom provedbom Županija zajedno s partnerima: gradom Krapinom, općinom Stubičke Toplice, Zagorskom razvojnom agencijom te osnovnim i srednjim školama, od 2014. godine osigurava pomoćnike u nastavi i stručne komunikacijske posrednike za učenike s teškoćama u razvoju.

"Projekt je dugogodišnji primjer dobre prakse poticanja socijalne uključenosti i integracije učenika s teškoćama u osnovnim i srednjim školama u mjestu njihovog prebivališta, a posebno doprinosi poticanju djece da budu što samostalnija i da pokažu svoje talente i mogućnosti. Time se stvaraju uvjeti za poboljšanje njihovih obrazovnih postignuća i emocionalnog funkcioniranja te uspješniju integraciju u socijalno okruženje uz potporu senzibilizirane javnosti. B.D."

Baltazar se u finalu nagrade Regiostars 2021 natječe za najbolji projekt po izboru javnosti,  u kategoriji Pravedna Europa kandidiralo se ukupno 76 projekata iz cijele Europe. Baltazar  je jedini iz Hrvatske.

Glasati za projekt Baltazar moguće je do 15.11.2021. putem Regiostars Awards EU stranice na poveznici: https://regiostarsawards.eu/ na način da se u kategoriji Fair/Pravedna Europa klikne na srce kod predstavljanja projekta Baltazar.  S iste IP adrese moguće glasati jednom dnevno.

Iznimno nam je zadovoljstvo da je i naša škola uključena u ovaj projekt te smo kroz sudjelovanje u projektu Baltazar 5 i za ovu školsku godinu osigurali podršku pomoćnika u nastavi za sve učenike kojima je ona potrebna.