Svjetski dan osoba s Down sindromom u našoj školi obilježen kroz eTwinning projekt "Rock Your Socks Day 2021"

Autor: Admin Fhk, 22. 3. 2021.

Dan osoba s Down sindromom oblježava se svake godine 21. ožujka, a učenici naše škole obilježili su ga 22. ožujka. Ovaj datum odabran je kako bi označio jedinstvenost Downova sindroma u potrostručenju (trisomiji) 21. kromosoma. Taj dan nose se rasparene šarene čarape koje simboliziraju jedinstvenost, različitost, uključenost i prihvaćanje. Učenici loborske škole tako su jučer kod kuće i danas za školu obukli šarene rasparene čarape.

7. razred MŠ Lobor
PŠ Petrova Gora

Stručna suradnica - pedagoginja, Magdalena Dugan, učiteljica posebnog razrednog odjela, Valentina Krajnik, te stručna suradnica - školska knjižničarka naše škole, Valerija Debeljak, autorice su međunarodnog eTwinning projekta "Rock Your Socks Day 2021/ Dan šarenih čarapa 2021." u kojem sudjeluje  ukupno 13 škola partnera iz Hrvatske, Srbije, Turske i Bosne i Hercegovine. Učiteljice koje su s učenicima  sudjelovale u projektu su učiteljica drugog razreda, Štefica Hendija, i razrednica sedmog razreda, Renata Mojčec. Službena stranica projekta i projektne aktivnosti svih škola partnera vidljive su na službenoj TwinningSpace stranici projekta:  "Rock Your Socks Day 2021". Diseminacija projekta provest će se od 29. do 31. ožujka u matičnoj školi.

Učenici su s ciljem poticanja inkluzivnih načela sa stručnom suradnicom  pedagoginjom, Magdalenom Dugan, izradili digitalnu brošuru "21 lijepa riječ/ 21 Great Words" koja će putem eTwinning platforme biti objavljena i na engleskom jeziku, a izrađen je i pano koji se nalazi u predvorju škole.

Zavirite u digitalnu brošuru "21 lijepa riječ" koja je nastala suradnjom učenika sedmog i drugog razreda matične škole i saznajte koje riječi naše učenike povezuju s osobama s Down sindromom.
21 lijepa riječ
Klikni na brošuru i pročitaj!