Štrajk u školstvu 2019.

Autor: Krešimir Krivdić, 10. 10. 2019.

Osnovna škola Franje Horvata Kiša
  Lobor, 09. listopada 2019. godine

Poštovani roditelji i učenici,
sutra i u našoj Školi započinje štrajk. Vlada i sindikati osnovnih i srednjih škola bili su u procesu mirenja, ali nakon današnjeg njihovog sastanka u podne, sindikati su odlučili započeti štrajk, sa sutrašnjim danom. Sindikalna Povjerenica je jutros službeno najavila štrajk, kako je i propisano.
Štrajk će, predviđeno, provoditi članovi sindikata i svi koji im se dobrovoljno priključe. Tek sutra u jutro znat ćemo točno tko je u štrajku. Sada to nikako ne možemo znati.
U četvrtak, 10.10.2019. godine predviđen je štrajk u svim osnovnim školama, u svim županijama Hrvatske pa i u našoj Školi. Nakon toga, u idućim danima, štrajk je predviđen u ciklusima, cirkularno po županijama tj. ne u svima županijama odjednom, nego naizmjence u raznim županijama - ali taj raspored za sada nam nije poznat.
Puno je nepoznanica i nama, a nemamo ni dovoljno informacija za kvalitetnu procjenu sutrašnjega dana, dapače, neke informacije se mijenjaju, a neke nove pristižu...

Ono što je sigurno:
  • Škola će osigurati grijanje i opću sigurnost.
  • za učenike koji dođu u Školu, Škola će organizirati ili nastavu (ako će biti zadovoljeni minimalni uvjeti) ili neki oblik odgojno-obrazovnoga rada.
  • Školska kuhinja će raditi. Ali jela će biti prilagođena za moguće velike razlike u broju obroka, kako ne bismo morali bacati hranu.
  • Školski autobusni prijevoz bit će uobičajen.
  • izvannastavne aktivnosti koje su predviđene, bit će i provedene i to se neće smatrati prekidom štrajka - naši učenici 5.-8. razreda u petak, 11.10.2019., ići će u Zagreb na izvanučioničku nastavu (Tehnički muzej, kazalište...)
  • sve važne novosti javljat ćemo na web stranici Škole - ili na najbolji mogući način... (više od pola dana nismo mogli raditi ništa na web stranici Škole, očito je server Ministarstva bio "zatrpan"...)
  • Život je tresnuo u Školu...
Kontakt osoba:
ravnatelj Krešimir Krivdić, +385 91 277 7729; ured@os-fhorvata-kisa-lobor.skole.hr.

Srdačan pozdrav!
Krešimir Krivdić, ravnatelj