Obavijest - informacije vezano uz početak nastave 18.1.2021.

Autor: Tamara Herceg Babić, 15. 1. 2021.

Poštovani roditelji i učenici,

nastavno na Odluku župana Krapinsko-zagorske županije od 15.1.2021. godine (u privitku ove vijesti), prosljeđujemo informacije vezano uz početak nastave za učenike naše škole:

- nastava za učenike 1. - 4. razreda (podučna i matična škola), učenike posebnog razrednog odjela, polaznike predškole i individualna nastave za polaznike glazbenog odjela odvijat će se od 18.1.2021. u školi - po modelu A

- nastava za učenike 5. - 8. razreda (raspored za tjedan A) i nastava solfeggia odvijat će se kao nastava na daljinu  - po modelu C.

Po povratku učenika razredne nastave u školu, sukladno  Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja održat će se edukacije i praktična vježba evakuacije u slučaju potresa.

U nastavku prosljeđujemo i nekoliko korisnih poveznica:

Ostale detaljnije  informacije vezano uz organizaciju nastave, korisne letke o postupanju u  kriznim  događajima,  raspored sati, proslijedit će vam razrednici.

Za učenike razredne nastave od ponedjeljka 18.1.2021. odvijat će se organizirani prijevoz učenika po dosadašnjim linijama. Dovoz učenika u školu bit će ujutro prema dosadašnjem rasporedu vožnje, a povratak učenika bit će organiziran po završetku 5. sata.

Školska kuhinja  u područnoj i matičnoj školi također počinje s radom od 18.1.2021. godine.

U nastavku iznosimo i upute za učenike predmetne nastave vezano uz odvijanje online nastave:

1. Nastava se odvija u realnom vremenu i očekuje se vaša aktivnost po rasporedu sati: bilježi se vaša prisutnost na nastavi
  1. Komunikacija s učiteljima (poruke, mailovi), za vrijeme trajanja nastave (sata);  a dodatne upute ili pojašnjenja ili pomoć oko zadataka možete tražiti najkasnije do 14 sati taj dan.
  1. Izostanci: razrednik svako jutro provjerava vašu aktivnost od prethodnog dana. Ako ste bili neaktivni, zove roditelje. Ukoliko se situacija ponavlja, pišu se izostanci koje roditelji ili liječnici moraju ispričati (kao i u redovitoj nastavi).
  1. Slanje povratnih informacija u skladu s individualnim rokovima zadanim od učitelja.
  2. Tijekom vikenda, nenastavnih dana i blagdana ne očekuje se prisutnost učenika u virtualnim učionicama.

Svima želimo što uspješniji i sigurniji povratak na nastavu!