U sklopu Dječjeg tjedna 2025., učenici Područne škole Petrova Gora posjetili su polaznike Dječjeg vrtića Ivančica-Lobor. Susret je protekao u vedrom i veselom ozračju ispunjenom pjesmom, plesom i zajedničkom igrom.
Učenici su za polaznike dječjeg vrtića pripremili igrokaz, otpjevali nekoliko dječjih pjesama uz ples te se svi zajedno okušali u malim štafetnim igrama. Smijeh i veselje ispunili su vrtić, a mali i veliki sudionici uživali su u druženju i stvaranju lijepih uspomena.





Škola je za vrtićarce pripremila i male slatke poklone, a vrijedne ruke naše školske kuhinje pobrinule su se za domaće pizzete i klipiće, koji su dodatno razveselili najmlađe.
Aktivnosti su osmislile i pripremile učiteljice Vesna Futivić i Sunčica Markuš, koje su ovom prigodom imale i priliku upoznati loborske polaznike Dječjeg vrtića te uspostaviti prve kontakte uoči njihova budućeg polaska u školu.
Ova aktivnost jedna je od suradnji dječjeg vrtića i škole koje se provode pod geslom „Zajedno vrtići i škole“, s ciljem poticanja prijateljstva, suradnje i povezanosti između najmlađih i školskih učenika.
Na kraju druženja zahvaljujemo Dječjem vrtiću Ivančica-Lobor na toplom gostoprimstvu i ugodnom druženju – veselimo se novom susretu uskoro!