Datum objave: 23. listopada 2025.

Tijekom Europskog tjedna kodiranja, učenici trećeg razreda postali su mali programeri! Na satu Informatike s učiteljicom Lucijom Grden upoznali su svijet kodiranja kroz igru i zabavu.

Uz pomoć Scratch blokova učenici su rješavali razne problemske zadatke i otkrili čemu služi petlja „Ponovi“ – čarobna naredba koja pomaže da se neki zadatak ponavlja sam, bez da ga stalno ponovo pišemo!

Na početku smo sortirali blokove i brzo zaključili da je kodiranje jako slično slaganju puzzli ili lego kockica. Zatim smo uz pomoć učiteljice rješavali prve zadatke, a kasnije se odvažili raditi samostalno u grupama.

Najveći izazov bio je dogovoriti se i surađivati, ali smo otkrili da je timski rad itekako zabavan. Da bude još zanimljivije, dvije grupe su se natjecale tko će brže i točnije riješiti zadatak. Bilo je puno smijeha, veselja i uzbuđenja!

Na kraju sata svi su bili pravi mali koderski majstori – ponosni što su naučili nešto novo i dokazali da se programirati može uz osmijeh!

CodeWeek #Informatika #MaliProgrameri #Scratch #UčimoKrozIgru #3razred #Suradnja #ZabavnoUčenje #Škola #EuropskiTjedanKodiranja

Pročitajte još

Obavijest o organizaciji zadnjeg nastavnog dana

Obavijest o organizaciji zadnjeg nastavnog dana

Dragi roditelji,obavještavamo vas o organizaciji nastave i događanjima posljednjeg dana nastave:Zadnji dan nastave – 12. lipnja 2026. (petak):Nastava će biti skraćena. Nema održavanja dodatne i dopunske nastave te izvannastavnih aktivnosti.Misa zahvalnica:Održat će se...

Skip to content