> Projekti  > Comenius
Projekt Comenius

Comenius

Naša škola uključena je u Comenius program u kojem sudjeluju škole iz svih zemalja Europe.

Comenius je jedan od programa za cjeloživotno učenje, a pokrenut je kako bi se europske škole potakle na suradnju i između ostalog korištenje informacijsko-komunikacijske tehnologije u obrazovanju. On školama omogućava brz i jednostavan način kreiranja školskih partnerstva u bilo kojem području.

U projektu mogu sudjelovati vrtići, osnovne i srednje škole, njihovi učenici, nastavnici, ravnatelji, knjižničari i ostalo nenastavno osoblje. Na projektu upoznajemo mnogo novih, zanimljivih ljudi i razmjenjujemo iskustva s učenicima i nastavnicima diljem Europe.

Ravnatelj naše škole Krešimir Krivdić išao je u pripremni posjet u Rigu, glavni grad Latvije gdje je s ostalim partnerima dogovarao aktivnosti budućeg projekta. Pripremni posjet bio je financiran od Agencije za mobilnost i europske programe.

Ivana Markuš, 8. a

riga.pps