Apel za pomoć izbjeglom i raseljenom stanovništvu usred ukrajinske krize

Gradsko društvo Crvenog križa Zlatar je prošlog tjedna započelo s prikupljanjem materijalne humanitarne pomoći za izbjeglice iz Ukrajine. Prikupljaju se hrana i higijenske potrepštine i to isključivo sljedeći artikli:

HRANA : brašno, ulje, riža, šećer, kuhinjska sol, tjestenina, juha u vrećici, riblja konzerva, mesna konzerva, marmelada, hrana za bebe (kašica) i žitne kašice/pahuljice za djecu.

HIGIJENSKE POTREPŠTINE : sapun za ruke, gel za tuširanje, šampon za kosu, pasta za zube, četkica za zube, jednokratni brijač, higijenski ulošci, pelene za djecu, krema za djecu, šampon za djecu, dječja pasta za zube, dječja četkica za zube i higijenske vlažne maramice za djecu.

Svi koji mogu i žele pomoći izbjeglicama iz Ukrajine navedene proizvode mogu donirati preko svoje djece u školi na to predviđenom mjestu (glavnom holu škole) najkasnije do 25. ožujka 2022. godine. Škola će prikupljena sredstva proslijediti Gradskom društvu Crvenog križa Zlatar.

Popis artikala rezultat je dogovora sa Crvenim križevima iz Ukrajine i okolnih zemalja. Naime, tim Hrvatskog Crvenog križa koji je boravio u Ukrajini provjerio je stanje izravno na terenu kako bi se uvjerio što je točno potrebno ljudima izbjeglima iz Ukrajine, kao i najbolji način za dostavu pomoći. U skladu s tim, ali i iskustvom rada s izbjeglicama koje su zaštitu potražile u Hrvatskoj, kreiran je popis potrebnih proizvoda i Hrvatski Crveni križ trenutno neće prikupljati ništa osim navedenoga!

objavio: Admin FHK Lobor   datum: 15. 3. 2022.