Nakon potresa bez STRESA

Autor: Tamara Herceg Babić, 23. 1. 2021.

Tijekom prvog tjedna nastave, po povratku učenika sa zimskog odmora, za učenike 1. - 4. razreda, učenike posebnog razrednog odjela i polaznike predškole održane su informativne radionice i predavanja vezano uz pružanje osnovnih informacija o potresu, ponašanju tijekom i nakon potresa te praktična vježba evakuacije u slučaju potresa.

Dio navedenih aktivnosti  provođen  je  i u suradnji s DVD-om Lobor. Pripadnici DVD-a na stručan su način učenike educirali o tome kako je najbolje reagirati i što učiniti u slučaju potresa, a s učenicima razredne nastave, posebnog razrednog odjela i polaznicima predškole, u matičnoj i područnoj školi, provedene su i praktične vježbe evakuacije uz pridržavanje trenutnih epidemioloških mjera.

Učenici su uvježbali koje je najsigurnije mjesto u učionicama, hodnicima škole, kako se pravilno i sigurno evakuirati iz školske zgrade te gdje pričekati daljnje upute. Za uspješno provedenu vježbu evakuacije učenicima su dodijeljene i diplome za hrabrost.

U narednom razdoblju s učenicima će se nastaviti i održavanje psihoedukativnih radionica (u okviru preventivnih programa koje škola provodi) s ciljem  osnaživanja učenika, pozitivnog utjecaja na njihov psihoemocionalni razvoj i  prilagodbu na različite izazove s kojima se susreću u današnje vrijeme.

U prilogu vijesti možete pregledati fotografije s održane vježbe.

Korisne web stranice i letci:

20210120_100830.jpg (1.67 MB)
20210120_101534.jpg (729.40 KB)