Obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom: "Probaj kao i ja"

Autor: Admin Fhk, 14. 12. 2020.

Svake se godine Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava drugom temom, a ovogodišnja tema je : Izgraditi bolje.

Učenici u matičnoj školi i područnoj školi u Petrovoj Gori i ove su godine 3. prosinca realizirali projekt "Probaj kao i ja"  kojim su pokazali s kakvim se teškoćama u svakodnevnom životu susreću osobe s teškoćama u razvoju te kako ih savladati kroz različite aktivnosti. Projektom "Probaj kao i ja" potičemo razvoj svijesti o različitostima među ljudima te njihovo prihvaćanje i uvažavanje među našim učenicima.

Učenici su u natjecateljskom duhu isprobali sljedeće aktivnosti:

1. Bacanje loptica u koš nedominantnom rukom;

2. Prelaženje malog poligona s povezom na očima;

3. Potpisati se s olovkom u ustima;

4. Vođenje loptice slamkom kroz labirint od kartonske kutije i slamki;

5. Premještanje karti s jedne hrpe na drugu pomoću slamke;

6. Testiranje pamćenja pomoću slikovnih kartica.

Koliko su u navedenim aktivnostima bili uspješni, pogledajte u interaktivnoj prezentaciji: