Njemački jezik na drugačiji način

Autor: Admin FHK Lobor, 10. 11. 2020.

Učenici 5. razreda na satu Njemačkog jezika bavili su se temom Martinstag.
Na početku sata saznali su tko je bio sveti Martin te kako se obilježava taj dan u njemačkoj kulturi, posebno iz dječje perspektive. Učiteljica im je zatim ispričala legendu o svetom Martinu, a zatim su je i pročitali na njemačkom jeziku.
Uslijedilo je nekoliko zadataka razumijevanja, pojedini su bili interaktivni pa su se učenici koristili i tabletima. Učenici su u školu donijeli tetrapake koji su poslužili za izradu laterni. Pomoću njih, papira u boji i malo mašte nastale su lijepe laterne koje će izvjesiti na prozore te će im krasiti razred.
Na kraju sata, uz povorku u razredu s izrađenim laternama i pjesmom, obilježili su Martinstag. :)